חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

5 טיפים למטיילים באומן

 

אם אתם מתכננים נסיעה לאומן למטרת ביקור בקברו של רבי נחמן מברסלב, טיול באזור המיוחד או למטרות עסקים – הנה כמה טיפים שימושיים שיסייעו לכם להתכונן כיאות לביקור בעיר האוקראינית.

  1. איך מגיעים לאומן?

אל העיר אומן אין טיסה ישירה, אך יש לא מעט טיסות בכל ימות השנה הנוחתות בעיר הבירה של אוקראינה – קייב, המרוחקת כ- 220 ק"מ מאומן. לשדה התעופה קוראים "בוריספול". חלופה נוספת היא לאתר טיסות לאודסה, בה יש את שדה התעופה השני בגודלו באוקראינה. העיר אודסה מרוחקת כ-270 ק"מ מאומן. חברות תעופה רבות מציעות טיסות ישירות לקייב – כמו חברת אל על הישראלית, חברת התעופה האוקראינית וחברות זרות נוספות המפעילות טיסות שכר מישראל לאוקראינה.

קחו בחשבון שלקראת חודש תשרי (ספטמבר-אוקטובר לרוב) מחירי הטיסות עולים פלאים, זאת בשל הביקוש הגדול להיות באומן בראש השנה, סביב ציונו של רבי נחמן מברסלב.

  1. איך מגיעים משדה התעופה לאומן?

משדה התעופה של בירת אוקראינה, קייב, לאומן, ניסע כשלוש שעות בכביש אוטוסטרדה מהיר. ניתן להגיע מהשדה לאומן באמצעות אוטובוס העובר במספר תחנות מרכזיות בדרך ונחשב לזול במיוחד, במונית – הפתרון היקר ביותר אך גם הנוח ביותר, או במיניבוס/אוטובוס ייעודי הנוסע ישירות לאומן ומופעל על ידי חברות תיירות המתמחות בנסיעות לאומן. החלופה הזו אפשרית בהזמנה מראש.

  1. כיצד כדאי להתנייד בעיר?

משהגעתם לאומן, ההתניידות בתוך העיר תהיה פשוטה להפליא. התחנה המרכזית של אומן נמצאת יחסית במרכז העיר, ובמרחק של חמש דקות בלבד מהרחוב הראשי והמרכזי של אומן – רחוב פושקינה, הסמוך לציונו של רבי נחמן מברסלב. באזור פועלות מוניות והמרחקים בין היעדים השונים בעיר ובסביבתה לא גדולים, כך שהמחיר לרוב יהיה משתלם. דרך נוספת להתנייד באומן היא באמצעות עצירת טרמפים – עליהם תתבקשו לשלם כסף. מדובר בנהגים פרטיים שאין להם, כמובן, רישיון להפעלת מונית – אך זה מאוד מקובל באוקראינה. שימו לב שהמחיר שדורשים מכם לא מופרך.

  1. איך להתכונן למזג האוויר?

מזג האוויר באומן מאופיין באקלים מדברי ממוזג וקר – או במילים אחרות: בחורף קר באומן מאוד וחובה להצטייד בלבוש חם מאוד. בחודשי החורף, בין החודשים נובמבר-אפריל, הטמפרטורות צונחות מתחת לאפס ויכולות להגיע אף למינוס 25 מעלות! הדרכים משובשות וקשות לנסיעה, אך מצד שני – זו חוויה בלתי נשכחת. בחודשי האביב – החל מאפריל ובחודשי הסתיו – מאוקטובר, מזג האוויר מתחיל להיות הפכפך, ועדיין קר וגשום. בחודשי הקיץ, בין החודשים יוני-ספטמבר, אומן לרוב לובשת מזג אוויר נעים וחמים, אך עדיין צפויים בה מספר ימי גשם קליל.

  1. איפה כדאי לישון באומן?

באומן יש מגוון פתרונות לינה – החל ממלונות, בתי הארחה, מלוניות ואם הגעתם בזמן החגים לאומן, אזי תוכלו לצפות למצוא אפילו פתרונות לינה ארעיים ולישון בבתיהם של המקומיים, אותם הם שמחים להשכיר לתיירים המעוניינים להגיע אל ציונו של רבי נחמן מברסלב.

אנו מאוד מקווים שחידשנו לכם על המדינה של רבי נחמן. אז אם אתם מחפשים בית מלון באומן, או לטוס לאומן ראש השנה. עכשיו אחרי שאתם מכירים את אוקרינה ואומן יותר טוב תדעו היכן להתעדכן על חדשות אומן.