חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הנסיעה לאומן

חוויית הנסיעה לאומן בראש השנה תוארה כבר רבות, ואין ספק כי זהו אירוע רוחני יוצא דופן. אולם ניתן להגיע לאומן במהלך כל השנה, ונוסעים רבים אף מעדיפים לטוס במועדים אחרים מסיבות שונות. לא פעם הנסיעה במועד שהוא אינו "העונה החמה" מאפשר לחוות תהליך רוחני אישי יותר, בקצב שלכם ובזמן הנכון לכם.
מזג האוויר באוקראינה שונה מאוד ממזג האוויר בארץ, והחורף קשה יותר ממה שאנחנו רגילים אליו. לכן כאשר טסים לאומן בחורף כדאי לדעת זאת מראש ולהיערך בהתאם.

מזג האוויר

החורף באוקראינה מתחיל בנובמבר ומסתיים באפריל, ובמהלכו הטמפרטורות צונחות מאוד ומגיעות לא פעם עד ל-15 ואפילו 25 מתחת לאפס. סופות קור הן דבר שבשגרה, ולכן ממש לפני הנסיעה כדאי להתעדכן מהו מזג האוויר הצפוי במהלך הטיול, כך שתוכלו להיערך בהתאם. יש באינטרנט אתרים רבים בעברית אשר מספקים את המידע המעודכן בצורה נוחה ונגישה.
רובנו לא רגילים לקור קיצוני כל כך, ולכן כדאי להצטייד במעיל עבה ובביגוד תרמי- לפחות גרביים ובגדים תחתונים. מומלץ להתלבש בשיטת השכבות- כך שתוכלו להוסיף או להוריד שכבות בהתאם למזג האוויר באותו יום, או במקום בו תבקרו. כמובן שכדאי לארוז נעליים סגורות וחמות, שגם נוחות להליכה מרובה.
תוכלו לחסוך חלק מהוצאות הביגוד על ידי רכישה של ציוד יד שנייה, או השאלה מחברים ומכרים.

מדוע כדאי לנסוע לאומן בחורף?

זמן השיא של ההגעה לאומן הוא כמובן בראש השנה, אז הטיסות מלאות וכך גם בתי המלון, ובהתאם המחירים מאמירים. החורף לעומת זאת אינו נחשב לעונת התיירות הפופולרית באומן, ולכן קל יותר למצוא מקומות פנויים בטיסות הנוחות לכם, ולשכור מלונות או דירות במחירים נמוכים יחסית.
אפשר להסתכל על מזג האוויר השונה בתור יתרון בפני עצמו. החורף האירופי מיוחד ושונה מאוד ממה שאנחנו רגילים, והוא יוצר אווירה מיוחדת שיכולה להוות רקע מושלם לחוויה רוחנית ודתית.

היכן כדאי לבקר?

לרוב גולת הכותרת של הנסיעה לאומן היא הביקור בקברו של רבי נחמן מברסלב. רבים מספרים כי זוהי חוויה רוחנית עמוקה, גם בעבור אנשים שאינם חרדים או דתיים ואינם שומרי מסורת. הביקור בקבר הצדיק יכולה להיות חלק במסע אישי ורוחני חשוב, על מנת להבין מהי הדרך הנכונה ביותר עבורכם.
אולם יש באומן אתרים נוספים בהם כדאי לבקר. רוב הנוסעים פוקדים את כיכר פושקינה, מאחר והיא אזור מרכזי בעיר הכוללת בתי מלון ודירות אירוח, וכמובן חנויות ודוכנים שונים, כולל דוכני מזון כשר. חשוב לשים לב כי מאחר ומדובר באזור תיירותי המחירים גבוהים יותר.
במרחק לא רב מכיכר פושקינה נמצא גן סופיה, שהוא פארק רחב ידיים ומרהיב ביופיו. חלק מחוויית החורף המיוחדת ניתן לחוות בו, כיוון שבתקופה זו לרוב יש בו מרחבים של שלג.
השוק של אומן גם הוא מקום המומלץ לבקר בו, כיוון שהוא כולל דוכנים רבים ומגוונים, ויש המתארים אותו לעיתים כמו מסע בזמן אל העבר.

אנו מאוד מקווים שחידשנו לכם על המדינה של רבי נחמן. אז אם אתם מחפשים בית מלון באומן, או לטוס לאומן ראש השנה. עכשיו אחרי שאתם מכירים את אוקרינה ואומן יותר טוב תדעו היכן להתעדכן על חדשות אומן.