חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חג חנוכה באומן

הנסיעה לאומן היא חוויה רוחנית חזקה בכל עונות השנה, אולם יש שלושה מועדים שבהם נהוג במיוחד לנסוע לקברו של רבי נחמן מברסלב- בראש השנה, בשבת חנוכה ובחג השבועות.

לנסיעה בכל אחד מהמועדים הללו יש את היתרונות והחסרונות שלה, וכמובן את הייחוד שלה.

חג החנוכה הוא חג האור, הוא מתבטא בשמחה גדולה ובשיתוף של האור והשמחה עם אחרים. ועל כן הנסיעה ביחד עם קבוצות רבות של ישראלים לאומן, יוצרת אף היא אווירה מיוחדת ומשפחתית.

מהם האירועים המיוחדים הצפויים?

קודם כל ולפני הכול, יש הבדל באוכלוסייה המגיעה לאומן בעונה הזו. בראש השנה נהוג כי בעיקר הגברים הם הנוסעים לאומן. ואילו בחנוכה ישנן גם קבוצות גדולות של נשים, ואף משפחות שלמות עם הילדים, מאחר והחופש מבתי הספר מאפשר גם להם להצטרף.

מלבד הביקור המסורתי בקברו של הצדיק, חג החנוכה מביא עמו גם תפילות חגיגיות בבתי הכנסת, התכנסויות לארוחות חג וכמובן הדלקת נרות. האווירה החגיגית מעצימה את החוויה הרוחנית, ומאחר וישנן קבוצות רבות במהלך החג, יש גם יותר אירועים מיוחדים בהם אפשר להשתתף.

לרכוש חבילה או להזמין כרטיסים לבד?

אומנם חנוכה היא מועד בו רבים בוחרים לנסוע לאומן, אולם עדיין מדובר בעונת החורף שהיא לא עונת התיירות באוקראינה. בנוסף, הסכם שמים פתוחים הוביל להוזלה משמעותית במחירי הכרטיסים, וכמובן כניסת חברות הלואו- קוסט. המשמעות היא שכרטיסי הטיסה זולים יותר.

כדאי תמיד לבצע סקר שוק ולבדוק את המחירים, ישנם מקרים בהם עדיף לרכוש את הכרטיסים לבד וישנם מקרים בהם עדיף לרכוש אותם דרך סוכנויות נסיעות. כדאי לדעת שבעונה זו ישנם גם טיולים מאורגנים, שכוללים ליווי רוחני של רבנים, סיורים מודרכים ועוד. ישנן חבילות המיועדות לגברים וחבילות נפרדות המיועדות לנשים.

מהו מזג האוויר הצפוי?

בשלב זה של העונה החורף באוקראינה כבר בעיצומו. הטמפרטורות צונחות ועלולות להגיע גם מתחת לאפס, כולל סופות של רוח ושלג. מומלץ כמובן לבדוק את תחזית מזג האוויר בסמיכות למועד הנסיעה, אך בכל מקרה צריך להצטייד מראש בבגדים חמים – בגדים תרמיים, נעלים אטומות וחמות אשר נוחות להליכה, וכמובן מעיל עבה. אפשר לחסוך כסף על ידי רכישת הציוד יד שנייה, או לבדוק עם חברים ומשפחה האם יוכלו להשאיל לכם חלק מהפריטים.

למרות מזג האוויר הקשה שאיננו רגילים אליו, החורף האוקראיני מספק חוויה בפני עצמה, ומעצים את האווירה החגיגית השוררת בעיר במהלך חג החנוכה.

מה עוד צריך לדעת לפני הנסיעה?

כיכר פושקינה היא האזור המרכזי באומן. באזור זה נמצאים רוב בתי המלון ומספר רב של דירות אירוח. מאחר ויהודים רבים פוקדים את המקום, וחלקם אף מתגוררים בעיר, בכיכר פושקינה יש מספר מסעדות ודוכני מזון כשרים. לשומרי הכשרות מומלץ בכל זאת להצטייד במזון כשר, בעיקר בפריטים בסיסיים אשר ניתן לארוז בקלות.

אנו מאוד מקווים שחידשנו לכם על המדינה של רבי נחמן. אז אם אתם מחפשים בית מלון באומן, או לטוס לאומן ראש השנה. עכשיו אחרי שאתם מכירים את אוקרינה ואומן יותר טוב תדעו היכן להתעדכן על חדשות אומן.