חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ברכות לחתונה

ברכות לחתונה הן נושא חשוב לא פחות מהצ'ק שתשלשלו לתוך המעטפה, ברכה מצורפת למתנת חתונה או רשומה על מעטפת הצ'ק היא מה שמבדיל בין אורח חשוב שהגיע לשמח את החתן והכלה, לבין אורח שהגיע כדי לצאת מידי חובה.

(ראו, ברכות לחתונה דתית בסגנון רבי נחמן)

לפני שמתחילים בכתיבת הברכה יש להתייחס לכמה פרטים כמו אופי הזוג, אופי החתונה, אם מדובר בחתונה יהודית חילונית או שמא חתונה דתית.

אם אתם מוזמנים לחתונה חילונית יש כמה דרכים לכתוב ברכה, הברכה יכולה להיות קלילה ומשעשת המלווה בחרוזים וקטעי שירים שמתאימים לאירוע, אם אתם חברים קרובים מאד של הזוג תוכלו לכתוב ברכה כזאת שתזכיר לזוג מאיפה התחילו ועד לאן הגיעו עם כל החוויות המשותפות שעברתם בדרך. אם מדובר בזוג רומנטי תוכלו לכתוב ברכה עם תיאורים רומנטיים ומרגשים המתארים את המשמעות בטקס החופה והנישואין ותיאורים על משמעות האהבה בעיניכם. לאלה מביניכם שקצת פחות מוכשרים ובכל זאת מעוניינים לצרף ברכה שתראה לזוג המאושר עד כמה הם חשובים ואהובים עבורכם, תמיד תוכלו לצרף כמה מילים ואיחולים מהלב או אפילו לצרף ציטוט קצר של משורר ידוע שישמחו את החתן והכלה בפתיחת המעטפה או המתנה.

ברכות לחתונה דתית תהיה קצת שונה מברכות לחתונה יהודית חילונית, כמו שהוזכר קודם אופי הברכה צריך להתאים לאופי החתונה. בדרך כלל בחתונות דתיות הזוג פחות משקיע בנושא עיצוב החופה, עיצוב אולם השמחות או גני אירועים בהם בחרו להתחתן ויסתפקו בעיצוב סטנדרטי ופשוט. חתונה דתית הרבהה יותר צנועה מחתונה חילונית הדגש יהיה על טקס החופה והברכות, בדרך כלל שלב החופה יהיה ארוך יותרר ויכלול את שבע הברכות ואולי ברכות וטקסים נוספים  על פי מנהגי המשפחה והזרם הדתי אליו משויכים. ברוב החתונות הדתיות לא יהיו זיקוקים בסוף החופה, שמלת הכלה תהיה צנועה ופשוטה ביחס לכלה חילונית אפילו התסרוקת ובחירת איפור כלות יהיו מאופקים ולא נוצצים ומנקרי עיניים. כמו כן, חשובב שהברכה אותה תצרפו למתנה בחתונה דתית תהיה מאופקת ותתאים לזוג, גם בברכה לחתונה דתית כמוו בחתונה חילונית ניתן לכתוב ברכה אישית שתתאר את הזוג מתחילת דרכם ועד הגיעם ליום המיוחל בשילוב חוויות שעברתם יחד, הברכה יכולה לשלב איחולים לבביים לימים שיבואו אחרי החתונה כמו: שיזכו לעוד הרבה שנים מאושרות ושמחות יחד, שיזכו לגדל הרבה ילדים בבית חם ואוהב וכו'… כמובן שברכות שמשלבות בתוכן ציטוטים ופסוקים רלוונטיים מהתנ"ך יתאימו מאד כמו: "ויברא אלוהים את האדם בצלמו, בצלם אלוהים ברא אותו, זכר ונקבה בחר אותם, ויברך אותך אלוהים: פרו ורבו ומלאו את הארץ. ונאמר: על כן יעזוב אביו את אביו ואת אימו, ודבק באשתו והיו לבשר אחד". לא משנה באיזו ברכה תבחרו לצרף לזוג המאושר מה שחשוב הוא שהברכה תהיה אמיתית, מרגשת וכנה שתעביר בקצרה את ההתרגשות וההשתתפות בשמחה.